- SYMBOLE -
FUNDACJI ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE „MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT”
i MIĘDZYNARODOWEJ WSPÓLNOTY ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE – „MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT”

  „KRZYŻ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” i „FIGURA MATKI BOŻEJ”


POŚWIĘCENIE SYMBOLI

SYMBOLE FUNDACJI ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE – „MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT” i MIĘDZYNARODOWEJ WSPÓLNOTY ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE - "MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT" - „KRZYŻ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” i „FIGURA MATKI BOŻEJ”  poświęcone zostały w dniu 23 kwietnia 2017r. w ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO) w SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA w Krakowie-Łagiewnikach, przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Damiana Muskusa - Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej.

SYMBOLE zostały wykonane ręcznie (od podstaw), jako malowane IKONY.
Pragniemy, aby
SYMBOLE - „KRZYŻ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” „FIGURA MATKI BOŻEJ” pielgrzymowały po całym świecie, niosąc ludziom i światu   MIŁOSIERDZIE BOŻE, EWANGELIĘ, DOBRO, MIŁOŚĆ, POKÓJ i POMOC, w szczególności najuboższym, najbardziej potrzebującym.


MSZA ŚWIĘTA POSŁANIA

W dniu 27 kwietnia 2019r. w Wigilię ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA w Krakowie-Łagiewnikach, po Modlitwie w GODZINIE MIŁOSIERDZIA i KORONCE do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, odprawiona została MSZA ŚWIĘTA POSŁANIA, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Zając - Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Krakowskiej.

Dzień 27 kwietnia 2019r. to dzień, w którym obchodziliśmy 5. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. W tym samym miesiącu, 16 kwietnia 2019r. obchodziliśmy 75. rocznicę poświęcenia łaskami słynącego obrazu JEZUSA MIŁOSIERNEGOSANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA w Krakowie-Łagiewnikach. Kilka dni wcześniej, 2 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II - APOSTOŁA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

Zgodnie z WOLĄ BOŻĄ, SYMBOLE - „KRZYŻ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” i „FIGURA MATKI BOŻEJ” rozpoczęły swoje pielgrzymowanie, docierając do każdego zakątka Ziemi, niosąc ludziom i światu MIŁOSIERDZIE BOŻE, EWANGELIĘ, DOBRO, MIŁOŚĆ, POKÓJ i POMOC, w szczególności najuboższym, najbardziej potrzebującym.

Tego dnia zostały poświęcone również mniejsze "KRZYŻYKI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO". Z WOLĄ BOŻĄ, pragniemy, aby jako "MAŁE ISKIERKI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO" dotarły na każdy kontynent - do każdego kraju na świecie i tam pozostały.

„Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy. 

Dlatego dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniło ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść "iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście" (por. Dzienniczek, 1732). 

Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!

Boże Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Swoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka,
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie Trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"

- PAPIEŻ JAN PAWEŁ II -


"KIEDY ŚWIAT NAPEŁNI SIĘ MIŁOŚCIĄ, ZAKWITNĄ KWIATY MIŁOSIERDZIA" (P.P.)

prev next


- PEREGRYNACJA
 
„KRZYŻA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” i „FIGURY MATKI BOŻEJ” -

Zgodnie z WOLĄ BOŻĄ, 31 maja 2019 r. „SYMBOLE” rozpoczęły swoje pielgrzymowanie w Parafiach Archidiecezji Warszawskiej począwszy od SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ w Ursusie, docierając do każdego zakątka Ziemi, niosąc ludziom i światu MIŁOSIERDZIE BOŻE, EWANGELIĘ, DOBRO, MIŁOŚĆ, POKÓJ oraz POMOC wszystkim ludziom na całym świecie, w szczególności najuboższym, najbardziej potrzebującym, cierpiącym głód i ubóstwo.


Peregrynację rozpoczynamy punktualnie o godz. 15.00 MODLITWĄ w „GODZINIE MIŁOSIERDZIA”, i „KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO”.

Do godziny 18:00 indywidualne czuwanie.

Po wieczornej Mszy Świętej ok. godziny 19:00 rozpoczynamy wspólne czuwanie i rozważania o MIŁOSIERDZIU BOŻYM, które trwają do godziny 20:00 lub dłużej (wedle życzenia parafian).

Czas trwania Peregrynacji: od piątku (godz. 15:00) do czwartku (godzina 19:00).

 

Podczas Peregrynacji, każdy człowiek będzie mógł zamieścić własną intencję w „KSIĘDZE INTENCJI DO GODZINY MIŁOSIERDZIA”, za które nasza Wspólnota, modli się każdego dnia w „GODZINIE MIŁOSIERDZIA”, a raz w roku, w „ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO”, „KSIĘGA” ze wszystkimi intencjami będzie złożona na OŁTARZU z ŁASKAMI SŁYNĄCYM OBRAZEM JEZUSA MIŁOSIERNEGO i GROBEM ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY w SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA w Krakowie – Łagiewnikach.

Podczas trwania Peregrynacji będzie również możliwość złożenia dowolnej ofiary na Misje, aby pomóc najuboższym, najbardziej potrzebującym ludziom w krajach misyjnych, w szczególności dzieciom cierpiącym głód i ubóstwo, dotkniętych chorobą, cierpieniem, prześladowaniem, wojną, terroryzmem oraz skutkami klęsk żywiołowych. Zebrane ofiary przekazywane są bezpośrednio Misjonarzom na Misje. 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania i modlitwy.

- PATRONI -
FUNDACJI ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE – „MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT”
i MIĘDZYNARODOWEJ WSPÓLNOTY ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE – „MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT”

prev next
play

MATKA BOŻA FATIMSKA

MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA

MATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

MATKA BOŻA NIEPOKALANA

MATKA BOŻA Z KIBEHO

MATKA BOŻA Z GUADALUPE

ŚW. MICHAŁ ARCHANIOŁ

ŚWIĘTE DZIECI FATIMSKIE – ŚW. HIACYNTA i ŚW. FRANCISZEK

ŚW. JAN PAWEŁ II

ŚW. SIOSTRA FAUSTYNA KOWALSKA

ŚW. JÓZEF

ŚW. PIOTR APOSTOŁ

ŚW. PAWEŁ APOSTOŁ

ŚW. MATKA TERESA Z KALKUTY

ŚW. JAN BOSKO

ŚW. WINCENTY PALLOTTI

ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU

ŚW. KLARA Z ASYŻU

ŚW. ANTONI Z PADWY

ŚW. MAKSYMILIAN MARIA KOLBE

ŚW. KAROL LWANGA

ŚW. BRAT ALBERT

ŚW. TERESA OD DZIECIĄTKA JEZUS I NAJŚWIĘTSZEGO OBLICZA

ŚW. RITA

ŚW. STANISŁAW KOSTKA

ŚW. ANDRZEJ BOBOLA

ŚW. WINCENTY A PAULO

ŚW. FRANCISZEK KSAWERY

ŚW. OJCIEC PIO

ŚW. URSZULA LEDÓCHOWSKA

ŚW. BRYGIDA SZWEDZKA

ŚW. KATARZYNA ZE SIENY

ŚW. TERESA Z AVILA

ŚW. STANISŁAW

ŚW. IGNACY LOYOLA

BŁ. MARIA TERESA LEDÓCHOWSKA

BŁ. KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO

- PAMIĘTAMY -

FUNDACJA ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE – „MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT”
i MIĘDZYNARODOWA WSPÓLNOTA ŚWIAT DOBRO MIŁOSIERDZIE – „MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT”

- "PODEJMIJ WYZWANIE" -